Naudinga žinoti

Pamatinės sutuoktinių pareigos vienas kito atžvilgiu

👰💒Sudarę santuoką sutuoktiniai sukuria šeimos santykius kaip bendro gyvenimo pagrindą ir vienas kito atžvilgiu yra saistomi pareigomis.

⚖️Sutuoktiniai turi pareigą vienas kitą remti:

📌Sutuoktiniai privalo būti vienas kitam lojalūs ir vienas kitą gerbti, taip pat vienas kitą remti moraliai bei materialiai ir, atsižvelgiant į kiekvieno jų galimybes, prisidėti prie bendrų šeimos ar kito sutuoktinio poreikių tenkinimo.

📌 Jeigu vienas sutuoktinis dėl objektyvių priežasčių negali pakankamai prisidėti prie bendrų šeimos poreikių tenkinimo, tą pagal savo galimybes turi daryti kitas sutuoktinis.

⚖️Sutuoktiniai yra lygiateisiai vienas kito atžvilgiu:

📌Sutuoktiniai turi lygias teises ir vienodą civilinę atsakomybę vienas kitam bei vaikams santuokos sudarymo, jos trukmės ir jos nutraukimo klausimais.

📌Sutuoktiniai susitarimu negali atsisakyti teisių ar panaikinti pareigų, kurios pagal įstatymus atsiranda kaip santuokos pasekmė.

👨‍👨‍👧‍👦Jeigu asmuo nėra pasirengęs prisiimti pareigų, kurios kyla kaip santuokos sudarymo ar bendro šeiminio gyvenimo pasekmė, vertėtų apsvarstyti santuokos sudarymo, ar šeimos sukūrimo realų poreikį, prieš santuokos sudarymą ar šeimos sukūrimą.

👩‍⚖️👨‍⚖️Santuoka ar šeima, kurioje sutuoktiniai nėra lygiateisiai ir kurių teisių ir pareigų pusiausvyra iškreipta, tikėtina su laiku iširs.

Jei turite klausimų, susisiekime:
📞 865686664
📧 gintare@sirbikyte.eu